Bieg Tropem Wilczym 2019 – relacja i wyniki

3 marca 2019 r. Strzyżów po raz piąty uczestniczył w ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami lokalnymi wydarzenia były: Gmina Strzyżów, Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Dom Kultury „Sokół”, Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej oraz Centrum Integracji Społecznej. Bieg ma na celu popularyzację wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy Wyklętych oraz popularyzację biegania i zdrowego trybu życia. Do wyboru uczestników były 2 dystanse 1963 m oraz 5 km.

Przed startem Pan Piotr Szopa odczytał list do uczestników Biegu prezydenta RP Andrzeja Dudy. Prezydent apelował o pamięć o „Niezłomnych” i nawiązywał do symbolicznego znaczenia dystansu 1963 m, czyli roku śmierci ostatniego żołnierza niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseudonim Lalek.

O godz. 12.00 na znak Burmistrza Strzyżowa ponad 130 zawodników wystartowało z wejścia do Tunelu Schronowego z II Wojny Światowej w kierunku mety zlokalizowanej na Rynku w Strzyżowie.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Strzyżowa pamiątkowe puchary.

WYNIKI BIEGU TROPEMWILCZYM W STRZYŻOWIE

Najlepsi mężczyźni na dystansie 1963 m:

 1. Stanisław Jaźwiecki – Krosno
 2. Marcin Mikołajczyk – Krosno
 3. Mariusz Stec – Domaradz

Najlepsze kobiety na dystansie 1963 m:

 1. Martyna Kawa – Zaborów
 2. Monika Wojdon – Rzeszów
 3. Michalina Bartoś – Rzeszów

Najlepsi mężczyźni na dystansie 5 km:

 1. Radosław Ślaski – Strzyżów
 2. Mateusz Lasota – Rzeszów
 3. Piotr Marczak – Strzyżów

Najlepsze kobiety na dystansie 5 km:

 1. Justyna Gwizdak – Rzeszów
 2. Anna Ozga – Mogielnica
 3. Paulina Jemioła – Strzyżów

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Wyniki nie były najważniejsze. Liczył się udział i chęć upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych.

W imieniu swoim jak i organizatorów dziękuje Komendzie Powiatowej Policji w Strzyżowie, Ochotniczym Strażom Pożarnym w Strzyżowie i Wysokiej Strzyżowskiej, oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy sportowo-patriotycznej. Do zobaczenia za rok.

p.o. dyrektor CSTiR w Strzyżowie
Krzysztof Szaro