tlo_gora

Park Wodny

Park wodny

Park Wodny w Strzyżowie

W parku wodnym należącym do Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji znaleźć można wiele atrakcji:

  • Kompleks basenów

W części sportowej kompleksu mieszczą się dwa baseny – jeden sportowy o długości 25 m z sześcioma torami do pływania i drugi przeznaczony do nauki pływania o zmiennej głębokości 0.9 m. W części rekreacyjnej znajduje się odcinek „dzikiej rzeki” tj. kanału z silnym prądem wodnym oraz gejzerami podwodnymi oraz jacuzzi, a także zjeżdżalnia o długości 60 m.

  • Łaźnia parowa

W łaźni parowej można się szybko zrelaksować, bo ciepłe i wilgotne powietrze działa na nasz organizm niezwykle kojąco. W takich warunkach nie tylko odpoczywamy, ale i poprawiamy ogólną kondycję i odporność organizmu. Kąpiel parowa to także m.in. poprawa krążenia krwi, rozluźnienie mięśni, oczyszczenie organizmu i ogólna poprawa stanu fizycznego i psychicznego.

  • Sauna

Nieduże pomieszczenie ze schodkowato umieszczonymi ławami drewnianymi, w którym panuje wysoka temperatura. W saunie spędza się od kilku do kilkudziesięciu minut. Pobyt w saunie ma własności poprawiające krążenie. Po wyjściu z sauny powinno się wziąć kąpiel w chłodnej wodzie.

  • Kąpiel perełkowa

Tysiące pęcherzyków powietrznych uwalniają od codziennych napięć i poprawiają samopoczucie, regenerując zmęczone i obolałe mięśnie. Bąbelki powietrza podczas kąpieli perełkowej otaczają całe ciało, poprawiając krążenie krwi i masując skórę. Przywracają ciału równowagę funkcjonowania organizmu i doskonałą kondycję.

  • Grota solna (Zabłockie Inhalatorium Solankowe)

Zabłockie Inhalatorium Solankowe to połączenie groty solnej,  pomieszczenia do relaksacji oraz tepidarium – miejsca do odpoczynku. Ze względu na wysoki poziom mineralizacji, solanka jest nieoceniona w kosmetologii, medycynie naturalnej i hydroterapii. Wykorzystywana jest w profilaktyce i leczeniu m.in. nieżytu górnych dróg oddechowych, zapalenia oskrzeli, zatok, chorób tarczycy, rozedmy płuc i stanu ogólnego wyczerpania.

  • Masaż

Na parterze Parku Wodnego znajduje się salon masażu Andromeda. To miejsce, w którym panują doskonałe warunki do osiągnięcia pełni relaksu. Znajdują w nim ukojenie osoby zapracowane, przemęczone czy szczególnie narażone na stres. Zapewniamy warunki sprzyjające osiągnięciu stanu odprężenia i regeneracji oraz masaż wykonany przez profesjonalistów.

Więcej szczegółowych informacji o ofercie Parku Wodnego znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.parkwodny.cstr.pl

Skip to content
.