Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Strzyżowskiego i Burmistrza Strzyżowa DEBLE 2020 – relacja i galeria

Zgodnie z planem w sobotę 1-ego sierpnia na 3 kortach tenisowych Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji rozegrano Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Strzyżowskiego i Burmistrza Strzyżowa –  DEBLE 2020.Turniej  stał pod znakiem zapytania w związku z ograniczeniami, jakim podlegają organizatorzy imprez sportowych w trakcie trwania pandemii. Na szczęście po zniesieniu części ograniczeń, zgodnie z wytycznymi GIS, w sobotni, częściowo pochmurny poranek, rusza oczekiwany przez spragnionych rywalizacji sportowej pasjonatów tenisa turniej. Wszystkie – 11 drużyn pojawiły się punktualnie i po krótkich organizacyjnych rozmowach ustalono system rozgrywek tak, aby każda z par rozegrała co najmniej 2 pojedynki, a drużyna z jedną porażką w fazie wstępnej nie straciła szansy na wygraną, co w tym roku stało się, ku zdziwieniu wielu rzeczywistością. Warto nadmienić, iż turniej rozgrywano w kategorii Open – mógł wystartować każdy bez limitu wieku i płci (pierwotnie było 12 par, w tym jedna żeńska, która ostatecznie wycofała się z turnieju). Pomimo całkowicie amatorskiego charakteru i znacznej różnicy wieku uczestników, przymiotnik amatorski był nieadekwatny do zaangażowania i zaciętości pojedynków. Po wyjściu na kort, każdy dawał z siebie to, co miał najlepsze, nie tylko umiejętności, ale i „serducho” walki. Regulamin przewidywał „sędziowanie własne” i nie obyło się bez kontrowersyjnych akcji: „pole czy aut”? Nawet wśród przyjaciół zdarzało się nieparlamentarne to czy owo, ale zawsze zawodnicy dochodzili do konsensusu w duchu Fair Play.

Najlepsze pary turnieju:
1. WILK I ZAJĄC
2. OLD BOYS
3. GUMIK / EMIL(zwycięzcy poprzedniej edycji)
4. PIT TEAM

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Puchary dla najlepszej czwórki Turnieju wręczyli osobiście:

– Starosta Powiatu Strzyżów – pan Bogdan Żybura,
– Burmistrz Miasta i Gminy Strzyżów – pan Waldemar Góra.

W tym miejscu pragnę podziękować sponsorom, którzy w znamienity sposób uprzyjemnili twardą rywalizację na kortach dostarczając „pokrzepienia ciała i ducha” poprzez udostępnienie i możliwość skorzystania z napojów chłodnych i gorących, kiełbaski z grilla, a dla zwycięzców vouchery na spływy kajakowe oraz bukiety kwiatów.

Sponsorzy Turnieju to:
– Zakład Masarsko-Wędliniarski Czesław Fiołek,
– Palarnia Kawy – Gregorio,
– Spływy Kajakowe – LOLEK,
– Kwiaciarnia i Rękodzieło – FLOWER – Barbara Nieroda.

Gratuluje zwycięzcom, a wszystkim pozostałym uczestnikom przekazuję wyrazy uznania za podjęcie walki w duchu FAIR PLAY. Wielkie podziękowanie dla współorganizatorów Turnieju PCKiT w Wiśniowej reprezentowanej przez pana Kamila Mendochę.  Dziękuję pracownikom Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za pomoc w przygotowaniach do turnieju i jego obsłudze.

Zapraszam za rok, na kolejną edycję DEBLI a jeszcze w tym roku na TURNIEJ SINGLOWY!

Wiesław Chlipała
Dyrektor CSTiR w Strzyżowie