TURNIEJ MIXTÓW W STRZYŻOWIE

TURNIEJ MIXTÓW W STRZYŻOWIE

W sobotę 14 października br. został rozegrany turniej tenisa ziemnegoo Puchar Burmistrza Strzyżowa w kategorii MIKSTY, który ze względu na złe warunki atmosferyczne był dwukrotnie przekładany.

Tym razem do turnieju zgłosiło się 9 par, które systemem pucharowym rozegrały między sobą mecze w turnieju głównym i w „turnieju pocieszenia”. Pojedynki były bardzo wyrównane, o czym świadczą wyniki.Warto zaznaczyć, że po raz drugi organizowany przez nasz Ośrodek Sportu turniej par mieszanych zdobywa coraz więcej zwolenników tej formy „aktywnej zabawy”.Już pierwszy pojedynek rozegrany przez strzyżowską parę: Wiolettę Drozd –  Przewodniczącą Rady Miejskiej w Strzyżowie, grającą ze swym partnerem mikstowym Leszkiem Maciaszkiewiczem dostarczyła wielu emocji. Grając z faworyzowaną parą z Krosna – Małgorzatą Mackoś i Patrykiem Majewskim – zwyciężyli w trzech setach (4:6, 7:5 i 10:8) czym sprawili miłą niespodziankę licznie zgromadzonym kibicom.

 

W drugiej rundzie musieli niestety uznać wyższość pary, która w ten sposób dotarła do finału w turnieju głównym (Beata Woś/ Piotr Magdoń z Rzeszowa).

Nie mniej emocjonujący był drugi półfinał, w którym rodzina Państwa Szetela z Rzeszowa przegrała 1:2 (0:6, 6:4, 9:11) z parą strzyżowsko – rzeszowską Natalia Wiater – Maciek Kwiatek, by Ci mogli w finale ograć wspomnianą wcześniej parę z Rzeszowa 7:6 (10 : 8). W decydującym meczu rozgrywany był tylko jeden set, ze względu na zapadający zmrok.

Turniej pocieszenia również przyniósł wiele emocji. Para, która przegrała swój mecz w pierwszej rundzie – dalej rywalizowała z tymi, którzy podzielili ich los i grali w ,,turnieju pocieszenia”. I takw półfinałach spotkały się pary: Śliwińska Małgorzata /Głowacki Maciej z Rzeszowa oraz najmłodsi uczestnicy turnieju  również z Rzeszowa Ala Wojnarowska z Danielem Buko (13 i 14 lat).  Kolejna para ze Strzyżowa (Beata Oliwa/Krzysztof Szaro) zmierzyła się z parą z Krosna (Małgorzatą Mackoś i Patrykiem Majewskim), Ci ostatni okazali się zwycięzcami „turnieju pocieszenia”.

Rozegrano również mecze o 3 miejsca: w turnieju głównym zdobyli je Grzegorz i Jagoda Szetelaz Rzeszowa, a w „turnieju pocieszenia” – Juniorzy Ala i Daniel.

W turnieju grała jeszcze para z Dębicy (Wioletta i Marcin Świątek), która pomimo dwóch porażek zapowiedziała swój przyjazd w przyszłym roku podkreślając świetną atmosferę turnieju.

Zwycięzcom turnieju wręczał nagrody – puchary  Burmistrz Strzyżowa Mariusz Kawa.

Główną nagrodą w turnieju był wylosowany voucher na weekend z Toyotą. To tradycja na „naszych turniejach”, że wśród wszystkich uczestników losujemy  nagrody – niespodzianki ufundowane przez sponsorów sportowo- rekreacyjnej imprezy. W  tym roku sponsorami turnieju byli: Bank Spółdzielczy w Strzyżowie, Salon Sprzedaży Toyota Dakar ze Świlczy, Strefa Sportu z Rzeszowa, Salon Medycyny Estetycznej „Moja Estetyka” z Rzeszowa, Winnica Maria Anna z Wyżnego oraz Hurtownia Alfa z Rzeszowa, którym serdecznie dziękuje.

Dziękuje również Rzeszowskiemu Towarzystwu Tenisowemu oraz wszystkim pracownikom Centrum Sportu, za pomoc w obsłudze turnieju. Gratuluje zwycięzcom turnieju oraz wszystkim, którzy się dobrze bawili. Do zobaczenia za rok.

Ryszard Kwiatek
Dyrektor CSTiR w Strzyżowie