Mistrzostwa Powiatu Strzyżowskiego w siatkówce plażowej 2020

W sobotę 12 sierpnia 2020 r. na boisku do Siatkówki Plażowej na Ogródku Jordanowskim w Strzyżowie rozegrany został ostatni turniej z cyklu Mistrzostw Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2020 zorganizowanych przez Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frystzaku, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu i Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.

Punktacja po dwóch turniejach we Frysztaku i Konieczkowej przedstawiała się następująco:

MiejsceNazwa drużynyPKT
1Są Gorsi26
2Majk Wazoski21
3Bracia Z20
4IPA Region Strzyżów17
5Stare Jabłonki16
6Tak14
7Dream Team5
Team Spirit5

Turniej w Strzyżowie miał zadecydować o końcowym wyglądzie tabeli. W sobotni poranek pojawiło się 6 par męskich i 2 żeńskie. Po konsultacji z sędzią głównym- Andrzejem Charzewskim i kapitanami drużyn, ustalono rozgrywki w gwóch grupach.

Grupa A:
Są gorsi
Majk Wazoski
Mitka/Gajdek

Grupa B:
Stare Jabłonki
BHRes
Bracia Z

Do najlepszej 4 turnieju zakwalifikowały się drużyny Majk Wazoski, Mitka / Gajdek, Stare Jabłonki oraz Bracia Z. Sytuacja robiła się coraz bardziej ciekawa bo tylko jedna z tych drużyn nie liczyła się w dalszej rywalizacji Mistrzostw Powiatu.

Po dwóch bardzo zaciętych półfinałach poznaliśmy finalistów. W meczu o 1 miejsce spotkały się pary Mitka/Gajdek oraz Stare Jabłonki w którym lepsi okazali się Ci drudzy. Dla najlepszej pary był to już drugi triumf w całym cyklu. Mecz o 3 miejsce wygrała para Majk Wazoski pokonując Braci Z.

Po rozgrywkach par męskich na boisko wkroczyły przedstawicielki płci pięknej rywalizujące o zaszczytne miano Mistrzyń Powiatu.

Najlepsze 3 drużyny turnieju w Strzyżowie otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Najważniejsza jednak była klasyfikacja końcowa która po podliczeniu wszystkich punktów bardzo się zmieniła.

MiejsceNazwa drużynyPKT
1Majk Wazoski33
2Stare Jabłonki32
3Są Gorsi31
4Bracia Z27

Najlepsze pary wśród pań i panów otrzymały otrzymały z rąk Burmistrza Strzyżowa – Waldemara Góry, przedstawiciela zarządu Rady Powiatu Strzyżowskiego – Grzegorza Tomaszewskiego oraz dyrektorów CSTiR w Strzyżowie – Wiesława Chlipały i PCKiT w Wiśniowej – Kamila Mendochy puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Z tej okazji chciałem podziękować sponsorom a mianowicie:
STARA WĘDZARNIA z Frysztaka – pyszna kiełbaska,
Spływy Kajakowe LOLEK – vouchery na kajak,
Palarnia Kawy GREGORIO – przepyszna kawa,
Sklep komputerowy TRITON – sprzęt elektroniczny,
Salon kosmetyczny ANNA MACIASZKIEWICZ – kosmetyki,
Renata Kozłowska ORIFLAME – kosmetyki,
Wioletta Drozd – kosmetyki.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za okazane wsparcie.

Wielkie podziękowania dla sędziów Pana Andrzeja Charzewskiego oraz animatora Moje Boisko Orlik 2012 – Andrzeja Paszka. Dziękuję również dyrektorom i pracownikom GOSiR we Frysztaku, PCKiT w Wiśniowej, GOKu w Niebylcu oraz CSTiR w Strzyżowie za zaangażowanie w organizację całych Mistrzostw Powiatu. W przyszłym roku postaramy się rozszerzyć formułę o turniej w każdej z gmin Powiatu Strzyżowskiego.

Do zobaczenia na za rok!!
Krzysztof Szaro