Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Strzyżowskiego i Burmistrza Strzyżowa SINGLE 2019 – relacja

Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Strzyżowskiego i Burmistrza Strzyżowa SINGLE 2019

Turniej SINGLE 2019 to druga po DEBLACH impreza tenisowa rozgrywana cyklicznie na kortach Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie.

Duże zainteresowanie turniejem wymusiło rozpoczęcie turnieju już w piątkowe popołudnie.  Na szczęście do zmroku udało się rozegrać kilka pojedynków z bardzo napiętego terminarzu. Kolejnego dnia od wczesnych godzin porannych kontynuowaliśmy rywalizację. Pierwsze 24 pojedynki rozgrywane były od stanu 3:3 w każdym z setów, co pozwoliło zachować więcej sił zawodnikom w kolejnych rundach.

Pogoda dopisywała dzięki czemu  rywalizacja przebiegała bez przerw i przeszkód. Około godziny 15.00 poznaliśmy pierwszych półfinalistów: Bartosza Zimnego i Mariusza Kumora, którzy w spokoju mogli obserwować grę swoich potencjalnych rywali. Walkę o półfinał stoczyli: Wojciech Górnicki z Danielem Stasiowskim oraz Jerzy Stojak i Piotr Strzępek.

Ostatecznie awans do najlepszej „4” turnieju wywalczyli  Wojciech Górnicki oraz Jerzy Stojak, który w drugim secie z wyniku 0:5, doprowadził do tie-breaka a w złotym tie braku nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi.

W pierwszym półfinale, obrońca tytułu sprzed  roku, Mariusz Kumor  nie dał żadnych szans Jerzemu Stojakowi wygrywając 2:0. Drugi półfinał okazał się o wiele bardziej zacięty. Po tie-breaku zwyciężył Bartosz Zimny. Weteran naszych kortów Wojciech Górnicki musiał przełknąć gorycz porażki i zadowolić się walką o 3 miejsce.

Trzecie miejsce w turnieju po kreczu przeciwnika zdobył Jerzy Stojak, którego możemy śmiało nazwać rewelacją tego turnieju. Był on jedynym uczestnikiem spoza Powiatu Strzyżowskiego biorącym udział w turnieju.

Co ciekawe w finale spotkali się zawodnicy którzy jeszcze miesiąc wcześniej tworzyli zwycięską parę turnieju deblowego. Decydujące starcie okazało się dosyć jednostronne. Bartosz Zimny tylko momentami był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z dobrze dysponowanym tego dnia Mariuszem. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:0 dla obrońcy tytułu.

Impreza ta jak zwykle dostarczyła wielu emocji zawodnikom oraz zgromadzonym kibicom. Rywalizacji towarzyszył drobny poczęstunek  w postaci kiełbaski z grilla. Najlepsza 4-ka turnieju otrzymała puchary oraz nagrody wręczane przez Starostę Strzyżowskiego – Bogdana Żyburę i Burmistrza Strzyżowa – Waldemara Górę.

Oprócz pucharów i „czeków” najlepsi zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów, a mianowicie:
– Vouchery na Kajaki od Spływy kajakowe LOLEK
– Vouchery do Kręgielni Bowling Cegielnia w Dobrzechowie
– Kupony ma pizzę i desery od Restauracji Bistro Break

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, dobrą zabawę i sportową walkę. Podziękowania dla wszystkich sponsorów za okazaną hojność oraz współorganizatorów – Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki za cenne  wsparcie. Dziękuje również pracownikom CSTiR w Strzyżowie za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Mam nadzieję, że z roku na rok frekwencja na turnieju będzie coraz większa!
Do zobaczenia na kolejnej edycji!!

p.o. dyrektor
CSTiR w Strzyżowie
Krzysztof Szaro