Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Strzyżowa DEBLE 2019 – relacja i galeria

W sobotę 20 lipca br. na 3 kortach tenisowych Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji rozegrano Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Strzyżowa –  DEBLE 2019.
Turniej stał pod znakiem zapytania po piątkowej ulewie która przeszła nad Strzyżowem. Na szczęście w sobotni poranek po deszczu nie było już śladu, co pozwoliło rozpocząć turniej zgodnie z planem.
Wszystkie drużyny pojawiły się punktualnie i po krótkich organizacyjnych rozmowach ustalono system rozgrywek, tak aby każda z par rozegrała co najmniej 2 pojedynki.


Zgłosiło się 9 par deblowych które zostały podzielone do 3 grup.
GRUPA 1: Grubasy, Dżentelmeni Metalu, McEnroe&Sampras
GRUPA 2: MMAS Team, Kubot&Melo, Campagnolo Team
GRUPA 3: Gumik&Emil, Good Team, Durek&Durek

W czasie trwania pierwszych pojedynków na kortach, pozostali zawodnicy mogli posilić się chłodnym arbuzem oraz kiełbaską z grilla. Sytuacja w grupach powoli się klarowała i około godziny 14:00 poznaliśmy 4 najlepsze pary, które awansowały do półfinałów turnieju głównego, były to: McEnroe&Sampras, Campagnolo Team, MMAS Team oraz Gumik&Emil. Kolejne 4 pary trafiły do Turnieju pocieszenia: Grubasy, Dżentelmeni Metalu, Good Team oraz Durek&Durek. Pożegnanie z parą Kubot&Melo trwało bardzo krótko, gdyż jedna z par zrezygnowała z dalszego udziału co pozwoliło im na powrót do walki w Turnieju pocieszenia.

Przez turniej główny szły jak burza pary McEnroe&Sampras oraz Gumik&Emil, które to spotkały się w finale. Po godzinie gry w upale zwyciężyła para Gumik&Emil, zostając najlepszą parą Amatorskiego TurniejuTenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Strzyżowa – DEBLE 2019. W bardzo zaciętym pojedynku o 3 miejsce lepszą okazała się  para Campagnolo Team, duet  MMAS Team musiał zadowolić się 4 miejscem.

Turniej główny:
1 miejsce – Gumik&Emil (Mariusz Kumor i Bartosz Zimny)
2 miejsce – John McEnroe& Pete Sampras (Marian Pietrzyk i Wojciech Górnicki)
3 miejsce – Campagnolo Team (Tomek Matłosz i Łukasz Żydzik)
4 miejsce – MMAS Team (Michał Mularz i Arkadiusz Soja)

W turnieju pocieszenia najlepszą parą zostali Grubasy. W finale pokonali duet Good Team, która dzielnie walczyła, ale w końcowym rozrachunku musiała uznać wyższość swoich przeciwników. Po pokonaniu pary Kubot&Melo, 3 miejsce padło łupem „Dżentelmenów Metalu”.

Turniej pocieszenia:
1 miejsce – Grubasy (Daniel Stasiowski i Marcin Paszek)
2 miejsce – Good Team (Jan Leśniak i Piotr Strzępek)
3 miejsce – Dżentelmeni Metalu (Andrzej Szlachta i Ryszard Kata)
4 miejsce – Kubot&Melo (Kacper Matłosz i Jacek Marłosz)

Uczestnicy turnieju po całym dniu zmagań, walki z przeciwnikami, upałem i swoimi słabościami otrzymali dyplomy. Najlepsze pary turnieju głównego i pocieszenia otrzymały drobne upominki oraz puchary wręczane przez Zastępcę Burmistrza Strzyżowa – Pawła Midurę i Starostę Strzyżowskiego – Bogdana Żyburę.

Gratuluje zwycięzcom, pozostałym parom gratuluję  podjęcia walki. Dziękuję wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę i grę w duch FAIR PLAY. Wielkie podziękowanie dla firmy Spływy Kajakowe LOLEK za ufundowanie voucherów dla zwycięzców. Dziękuję pracownikom Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za pomoc w przygotowaniach do turnieju i jego obsłudze.

Zapraszam za rok, na kolejną edycję DEBLI!

Krzysztof Szaro
p.o. Dyrektor CSTiR