Turniej tenisa ziemnego CSTR o puchar prezesa Banku Spółdzielczego w Strzyżowie

W dniach 25-26.05.2013 roku w Ogródku Jordanowskim w Strzyżowie gościliśmy tenisistów, którzy rywalizowali w turnieju tenisa ziemnego na otwartych kortach w trzech kategoriach wiekowych. Prawie 30 uczestników dwudniowych zmagań po raz kolejny miało okazję spotkać się w miejscu, gdzie oprócz czysto sportowej rywalizacji mieli okazję skorzystać z uciech naszego Parku Wodnego, a po nich spróbować pysznych sałatek i potraw z grilla, z restauracji Bella Rossa w Strzyżowie. Przy tej okazji wymieniono wrażenia z turniejów, w których brali udział w okresie zimowym, i po raz kolejny usłyszeliśmy wiele miłych opinii o organizowanym przez nasz Ośrodek Sportu (już trzeci rok z rzędu) – turnieju.

Rozgrywki na korcie

[one_half]Uczestnik turnieju[/one_half] [one_half_last]Uczestnik turnieju[/one_half_last]

Podczas rodzinnego pikniku, który w sobotę odbywał się w Integracyjnym Parku Sportu i Rekreacji mieliśmy okazję zaprezentowania nowej atrakcji w naszym Parku Wodnym, jakim są kule wodne w specjalnym dmuchanym basenie, a także rozdawane były przez maskotki widoczne na zdjęciach wejściówki do Parku Wodnego. Ten kto miał szczęście i zamiast siedzieć w domu przyszedł podziwiać zmagania tenisistów i przy okazji spędzić miło czas na świeżym powietrzu – ten wygrał. Niestety, w turnieju zwycięzcą mógł zostać tylko jeden zawodnik.

Atrakcje dla najmłodszych

[one_half]Atrakcje dla maluchów[/one_half] [one_half_last]Atrakcje dla dzieci[/one_half_last]

I tak w kategorii OPEN zwyciężył Maciej Kwiatek, pokonując w finale Konrada Maciejewskiego (obaj z Rzeszowa) w dwóch setach (6:1.6:4), w kategorii + 50 Janusz Cach z Jarosławia pokonał Dariusza Żołnę z Krosna (6:4, 6:4), a w kat. +60 – Kazimierz Bujak  z Dębicy zwyciężył Mirosława Konopkę z Rzeszowa.

[one_half]Uczestnik turnieju[/one_half] [one_half_last]Uczestnik turnieju[/one_half_last]

Warto zaznaczyć, iż po raz pierwszy w turnieju odważyło się wziąć udział aż trzech mieszkańców Strzyżowa. Co prawda, przegrali swe pojedynki w pierwszych rundach, ale będą walczyć o puchar Turnieju Pocieszenia, który jest rozgrywany pomiędzy wszystkimi, którzy swe pojedynki przegrają właśnie w tej fazie turnieju. O wynikach tej rywalizacji poinformujemy później. Turniej odbywa się dzięki wsparciu Sponsora Tytularnego – jakim jest już drugi rok z rzędu Bank Spółdzielczy w Strzyżowie.

Nagrodzeni uczestnicy turnieju tenisa

Dodatkowym utrudnieniem była pogoda, która nie pozwoliła dokończyć turnieju na naszym obiekcie w niedzielę. Wcześniej zarezerwowana na ewentualność zapowiadanych opadów deszczu hala z dwoma kortami o podobnej nawierzchni w Nowej Wsi k/Rzeszowa, była areną niedzielnych zmagań.

Z tego miejsca chciałbym podziękować Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu w Trzebownisku za dobrą współpracę od kilku lat, Firmie Polonea Invest Sp. z o.o. za ufundowanie wody do picia dla zawodników, Panu Markowi Leśniakowi za wsparcie w organizacji turnieju, pracownikom CSTiR za wzorowe zabezpieczenie techniczne turnieju. Panu Aleksandrowi Latuskowi z Rzeszowskiego Towarzystwa Tenisowego za obsługę sędziowską, która była niezbędna w decydujących momentach meczów kończących się super-timebreakami, Firmie New Media Ventures za pomoc w promocji nowych usług Parku Wodnego oraz wolontariuszom i wszystkim kibicom – pasjonatom tej dyscypliny sportu, którzy przyszli podpatrywać najlepszych w Polsce amatorów. Być może w planowanym na połowę września tego roku kolejnym turnieju, wezmą i oni udział. Serdecznie zapraszam.

Nagrody w turnieju tenisa

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii turnieju (link)

tekst: R. Kwiatek
zdjęcia: K. Szaro, R. Kwiatek