TEST COOPERA w Strzyżowie – relacja

TEST COOPERA w STRZYŻOWIE

            W ramach Narodowego Dnia Sportu – Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie zorganizowało dla swoich mieszkańców – test poziomu kondycji – Test Coopera .

To po raz drugi zorganizowana próba oceny swojego stanu przygotowania fizycznego, która po pokonaniu określonego dystansu w czasie 12 minut ma pokazać czy powinniśmy być zadowoleni ze swej kondycji, czy jednak musimy włożyć trochę więcej wysiłku i poświecić trochę więcej czasu na szeroko rozumiany ,,ruch”.

Wszyscy chętni, którzy przybyli w ten piękny, słoneczny dzień na Stadion Miejski w Strzyżowie, wzięli udział w teście i po biegu byli trochę zmęczeni, ale po sprawdzeniu długości swojego osiągniętego dystansu  z tabelą wyników – byli szczęśliwi. Okazję do sprawdzianu mieli wszyscy. W teście Coopera wzięli udział – nieliczni.

Pomimo oficjalnego zaproszenia uczniów z wszystkich szkół z terenu Gminy Strzyżów na starcie pojawiła się grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Grodzisku,  1 osoba z Zespołu Szkół z Żarnowej, 4 osoby z Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie oraz 3 osoby ze  Szkoły Podstawowej we Frysztaku – Gmina Frysztak. Najliczniejszą grupę wśród startujących w grupie dorosłych stanowili pracownicy Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, którzy na co dzień muszą wykazywać się dobrą kondycją w pracy i taką też formę zaprezentowali podczas testu.

Większość uczestniczących dzieci osiągnęła wynik dobry i bardzo dobry. Można więc powiedzieć, że na stadion przyszli ci, którzy potrafią, i chcą biegać.

Duża w tym zasługa nauczycieli, którzy potrafią zachęcić młodzież do sportu, sami też prezentują ,,dobrą formę” i w wolną sobotę skutecznie wałczą z nudą, pożytecznie wykorzystując czas na aktywny wypoczynek, zachęcając do tego również swoich podopiecznych. Dziękuję Panu Radkowi Ślaskiemu i Tomaszowi Dobkowi.

Taki sprawdzian jest organizowany co roku. Zapraszamy do udziału również całe rodziny z dziećmi, ,,służby mundurowe” oraz  słuchaczy ,,Uniwersytetu III wieku”. Zapraszamy jednocześnie tych, którzy rozumieją ideę tego sprawdzianu.

Tutaj nie ma nagród. To nie jest wyścig po zwycięstwo. To jest wyścig dla samego siebie, walka ze swoimi słabościami.  Liczę, że w przyszłym roku będzie nas więcej.

Ryszard Kwiatek
Dyrektor Centrum Sportu