11 września 2016 – Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w Strzyżowie!!

Happening  z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w Strzyżowie

W dniu 11.09.2016 r. w godzinach 9:00 – 17:00 na strzyżowskim rynku odbędzie się happening z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w ramach projektu „Ratujemy i uczymy ratować! Edukacja pierwszej pomocy przedmedycznej”.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców – dzieci, młodzież i dorosłych – do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Dla uczestników zaplanowano następujące atrakcje:
– warsztaty i pokazy udzielania pierwszej pomocy
– pokazy sprzętu ratowniczego
– badania profilaktyczne
– badania mammograficzne i cytologiczne
– konsultacje medyczne
– rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych w bazie DKMS
– warsztaty zdrowego żywienia
– gry i zabawy dla dzieci

O godz. 14:30 wystartuje gra miejska „Mistrzowie Pierwszej Pomocy” do udziału w której zapraszamy wszystkich chętnych. Zgłoszenia 2-4 osobowych zespołów złożonych z członków rodziny, przyjaciół, znajomych w punkcie informacyjnym na płycie strzyżowskiego rynku
od godz. 09:00.

Partnerami happeningu są m.in. PASSIO, Centrum Medyczne MEDYK, Fundacja SOS Życie, Fundacja DKMS, Fundacja Rozwoju Wolontariatu, Fundacja Generator Inspiracji, Program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Projekt „Ratujemy i uczymy ratować! Edukacja pierwszej pomocy przedmedycznej” realizowany przez Stowarzyszenie Na Start ze środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016 oraz Gminy Strzyżów.

Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji:
Dawid Szczepankiewicz – koordynator projektu
tel. kom. 698-124-777
Email: dszczepankiewicz@onet.eu

na-start_logo       2015_logo_FIO_v1         gmina strzyzow