Strzyżowski Turniej Siatkówki Plażowej 2018 – relacja i galeria!!

Strzyżowski Turniej Siatkówki Plażowej 2018

W sobotę 25 sierpnia 2018 r. rozegrany został Strzyżowski Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowany przez Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie. Była to jedna z atrakcji jakie czekały na mieszkańców Gminy Strzyżów podczas Zakończenia Wakacji 2018.

Prognozy pogody na dzień turnieju były zgodne, zachmurzenia z przelotnymi burzami i deszczem. Jak to często bywa prognozy były tylko prognozami i imprezę udało się szczęśliwie rozegrać do samego końca.

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, zgłosiło się 14 par męskich. Po konsultacji z sędzią głównym i kapitanami drużyn, ustalony brazylijski system rozgrywek, który gwarantował każdej drużynie rozegranie co najmniej 2 meczów. Równo o 10:30 zabrzmiał gwizdek rozpoczynający pierwszy z pojedynków. Na piasku stawali zarówno początkujący, jak i doświadczeni zawodnicy na co dzień grający w klubach siatkarskich. Różnice poziomu gry nie przeszkodziły w zabawie i każdy z uczestników schodził z boiska z uśmiechem na twarzy. Wśród najlepszych 8 drużyn znaleźli się:
„BYKI” (Tomasz Belczyk, Krzysztof Pamuła), FC ++ (Paweł Irzyk, Michał Stodolak), XYZ (Dominik Paszek, Jakub Opoń), Antkowicze (Rafał Mitka, Szymon Soboń), Wirek/Pliżga (Konrad Witek, Marcin Pliżga), Kaliber 4.4 (Dawid Woźniak, Kacper Komar), Dziki z Fortnite’a (Jacek Libucha, Miłosz Ruszała) oraz Siła Wyrzeczeń (Michał Maliszewski, Radek Pokrywka). Wszystkie zespoły toczyły walkę do ostatnich piłek. Po dwóch bardzo zaciętych półfinałach zakończonych dopiero po Tie-breakach wyłoniliśmy finalistów. W meczu o 1 miejsce spotkały się pary Antkowicze i Witek/Pliżga w którym lepsi okazali się Ci pierwsi. Mecz o 3 miejsce wygrała para Kaliber 4.4 pokonując XYZ.

Najlepsze 3 drużyny otrzymały nagrody finansowe, kolejne 5 otrzymały nagrody rzeczowe oraz kupony na pizzę i desery  ufundowane  przez sklep komputerowy TRITON i Restaurację BISTRO BREAK, którym serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.

Wielkie podziękowania dla Pana Andrzeja Charzewskiego, który z wysokości antenki bezbłędnie sędziował cały turniej. Dziękuje również  pracownikom CSTiR w Strzyżowie, którzy pomagali by wszystko przebiegło sprawnie i przyjemnie.

Do zobaczenia za  rok.
Krzysztof Szaro