RELACJA Z TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ W Zaborowie

W sobotę 7 sierpnia br. na boisku do siatkówki plażowej w gościnnym Zaborowie odbył się kolejny turniej w ramach „Amatorskich Mistrzostw Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2021”🏐🏆.

Początkowo zawody miały być rozgrywane w Czudcu, jednakże ze względu na stan boiska po silnych opadach deszczu zdecydowaliśmy się na przeniesienie miejsca rozgrywania turnieju.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, które rozegrały turniej w systemie grupowym – 2 grupy po 3 drużyny. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. W półfinałach spotkały się drużyny: Budziaki Zaborów – Zaborovia Zaborów (2:0) oraz Pro Team – Są Gorsi (0:2). W meczu o 3 miejsce lepsi okazali się gracze zespołu Zaborovia Zaborów (2:1), a w wielkim finale triumfowali zawodnicy teamu Budziaki Zaborów pokonując zespół Są Gorsi 2:0 (15-10,15-13).

Wyniki końcowe turnieju:
I MIEJSCE 🥇: Budziaki Zaborów,
II MIEJSCE 🥈: Są Gorsi,
III MIEJSCE 🥉: Zaborovia Zaborów,
IV MIEJSCE 🏅: Pro Team,
MIEJSCA V-VI: Wybrzeże Klatki Schodowej, Warchlaki Cebula.

Zdjęcia wykonała – Anna Pszonka – OK Czudec

Dla najlepszych par turnieju przygotowano dyplomy i puchary, które wręczyła Przewodnicząca Rady Powiatu Strzyżowskiego Pani Małgorzata Skalska – Nieroda, Członek Zarządu Powiatu Strzyżowskiego Pan Stanisław Gierlak, Zastępca Wójta Gminy Czudec Pan Jerzy Wilk oraz Dyrektor Ośrodka Kultury w Czudcu Pani Ewa Mitręga – Moskwa.

Organizatorami turnieju byli:
– Ośrodek Kultury w Czudcu,
-Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.
-Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie.

Sędzią głównym zawodów był Pan Łukasz Ziobro. Dziękujemy wszystkim za udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej. Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów w dalszej części rozgrywek!

Klasyfikacja generalna “Amatorskich Mistrzostw Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2021” po 3 turniejach.

MiejsceNazwa drużynyPunkty
1Budziaki Zaborów28
2Są Gorsi18
3Pro-Team16
4Bolrud8
5Zaborovia Zaborów7
6Dzikie Bobry4
Teperki4
8FC Wulkan1
Łysy Team1
Wybrzeże Klatki Schodowej1
Warchlaki Cebula1

P.S. Już 21 sierpnia spotkamy się na boisku do siatkówki plażowej w Strzyżowie . Przypominamy, że na zakończenie klasyfikacji generalnej (po pięciu turniejach) wręczone zostaną nagrody oraz puchary Starosty Strzyżowskiego dla trzech najlepszych drużyn „Amatorskich Mistrzostw Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2021”🏆🏐

Kamil Mendocha
Dyrektor PCKiT w Wiśniowej