Relacja z II etapu Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, ze startem honorowym i ostrym na Rynku w Strzyżowie.

29 Międzynarodowy Wyścig Kolarski ,,Solidarności” i Olimpijczyków za nami.

W dniu 4 lipca środa Strzyżów gościł 2 razy kolarzy 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Imprezie towarzyszył również 10 Mini Wyścig „Solidarności” czyli cykl kolarskich zawodów dla dzieci.

I etap wyścigu z Sanoka do Sędziszowa (91,5 km) przebiegał przez Strzyżów, gdzie kolarze po drodze walczyli o zwycięstwo na lotnym finiszu w Brzozowie, premii specjalnej na Rynku w Strzyżowie oraz górskich premiach na ul. 3 -go Maja w Strzyżowie oraz w Pstrągowej. Przez ulice Strzyżowa przejechało 120 kolarzy z 21 ekip z Polski i zagranicy. Po pierwszym etapie zwycięzcą został Sylwester Janiszewski z grupy Wibatech Merx 7R i wywalczył żółtą koszulkę lidera, który również wygrał cały wyścig.

O godz. 17.00 przy słonecznej pogodzie  na Rynku w Strzyżowie rozpoczęła się prezentacja ekip kolarskich, prezentacja liderów klasyfikacji U23, górskiej, punktowej oraz indywidualnej.  A o  godz. 18.00 nastąpił start II etapu wyścigu, którego trasa prowadziła ze Strzyżowa do Krosna (100,3 km).

W tym dniu wokół Rynku został również rozegrany mini wyścig wśród najmłodszych, dostarczając wiele radości nie tylko uczestnikom wyścigu, ale w szczególności rodzicom, którzy dopingowali swoje pociechy.

Dla naszego miasta to duża promocja i wyróżnienie organizacji tego typu przedsięwzięcia. Miejmy nadzieję, że za rok Strzyżów również będzie gościł kolarzy Jubileuszowego 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ,,Solidarności” i Olimpijczyków.

Serdeczne podziękowania składam Powiatowej Policji w Strzyżowie oraz jak zawsze niezawodnym Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strzyżowa, Gbisk, Godowej Górnej i Dolnej, Żyznowa, Dobrzechowa, Wysokiej Strzyżowskiej Górnej i Dolnej za zabezpieczenie trasy przejazdu kolarzy. Dziękuje pracownikom Centrum Integracji Społecznej w Strzyżowie, pracownikom obsługi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzyżowie  oraz wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu smacznych posiłków i fachową  obsługę uczestników imprezy w przerwie między etapami wyścigu. Podziękowania składam także pracownikom Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego  przygotowania i przeprowadzenia w/w przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok.

Wioletta Drozd

 Kierownik Centrum Sportu,
Turystyki i Rekreacji  w  Strzyżowie