PLAN MODERNIZACJI OGRÓDKA JORDANOWSKIEGO W STRZYŻOWIE

Integracyjny Park Sportu i Rekreacji potocznie zwany Ogródkiem Jordanowskim przechodzi rewitalizację i poszczególne elementy podlegają naprawie, wymianie czy też modernizacji.

Przedstawiony i uzgodniony na jednym z posiedzeń sesji Rady Miejskiej plan modernizacji Ogródka będzie realizowany etapowo. Zaczęliśmy od wymiany starych urządzeń na placu zabaw dla dzieci na nowe, wykonane z materiałów najlepszej jakości i dających nawet 10 – letnią gwarancję na poszczególne elementy. Jak widać po pierwszym tygodniu oddanego do użytku placu do zabaw dla dzieci cieszy się on dużym zainteresowaniem, a to, że wymaga trochę więcej wysiłku przy pokonywaniu kolejnych przeszkód – to tylko jego zaleta!!

DSC_0238DSC_0244

W kolejnym etapie prac modernizacyjnych jest budowa siedmiu torów do gry w minigolfa oraz toru do gry w bule. Ta ostatnia nawet jest konkurencją nieolimpijską na rozgrywanych we Wrocławiu Igrzyskach. Wykorzystamy tym samym plac obok boiska do siatkówki plażowej i stojącą bezużytecznie do tej pory wiatę jako miejsce spotkań i aktywnego wypoczynku.

bule minigolf

Chcemy również przenieść umiejscowiony na nieodpowiednim gruncie Skate Park, by pozostający teren wykorzystać do zamontowania boiska do mini piłki nożnej, unihokeja i koszykówki ulicznej.

skatepark

Na tym samym placu zostanie zamontowany zestaw do ćwiczeń siłowych dla młodzieży od 14 roku życia i dorosłych. Będzie można więc ćwiczyć na świeżym powietrzu, a projekt obejmuje montaż urządzeń na których jednorazowo będzie mogło ćwiczyć 12-14 osób.

siłownia-i-boisko

To idealna alternatywa dla zatłoczonych siłowni w zamkniętych pomieszczeniach. Na tymże placu będzie można również organizować zajęcia fitness dla pań.

W 2018 roku wymienimy również nawierzchnię na kortach tenisowych.

I w końcu w 2020 roku powstanie na miejscu obecnej fontanny wodny plac zabaw dla dzieci, gdzie w upalne dni będą mogły schłodzić się i jednocześnie skorzystać z atrakcji wodnych, a wytwarzane strumienie będą działać jak fontanna, która w nocy emitować będzie muzykę w rytm podświetlonych strumieni wodnych.

Wodny-plac

Czynimy również starania, by od przyszłego roku działała kawiarnia, w której będzie można skosztować np. pysznych naleśników, pierogów, czy tez napić się kawy lub ugasić pragnienie sokiem z wyciskanych owoców, nie mówiąc o pucharze lodowym z owocami.

Liczymy na wsparcie mieszkańców w tworzeniu miejsca, do którego chętnie będziemy wracać, a wychodzić zadowoleni, uśmiechnięci i w dobrej kondycji.

Wszystkim użytkownikom Ogródka Jordanowskiego życzę dużo zdrowia, cierpliwości i codziennej pogody ducha.

Dyrektor Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie