Mistrzostwa Strzyżowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego – relacja

27 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Strzyżowa o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w tym mieście. Wszyscy zostali podzieleni na grupy, by móc zmierzyć się ze wszystkimi w skróconych meczach – do 9 wygranych gemów.

Wyłoniono zwycięzców grup i tych, którzy zajęli drugie miejsca premiowane awansem do półfinałów.

Mistrzostwa Strzyżowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego 2014

Rozgrywki w pierwszym dniu turnieju zakończyły się o godz.23:45.

W przyjacielskiej atmosferze rozegrano 48 gier eliminacyjnych, by w niedzielę rozegrać 6 półfinałów i 3 finały. Wystartowało trzech zawodników ze Strzyżowa, którzy zasługują na duże słowa uznania. Co prawda tylko Mariusz Kumor wygrał jeden mecz eliminacyjny w grupie, a pozostali – Marian Pietrzyk i Arkadiusz Soja pozostawili dobre wrażenie, i nabrali tak potrzebnego doświadczenia w grach z wyżej notowanymi przeciwnikami.

Mistrzostwa Strzyżowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego 2014 Mistrzostwa Strzyżowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego 2014

W półfinałach, w kategorii OPEN Maciek Kwiatek nie oddał nawet gema Jurkowi Kandeferowi z Krosna, a Konrad Maciejewski oddał tylko 2 gemy Maćkowi Żyburze.

Wśród 40-latków Józef Płoszczyca pokonał po zaciętym pojedynku Marcina Bukiewicza 6:1,5:7, 10:6, Juliusz Salik był lepszy od Darka Kiełba ze Stalowej Woli ( 7:5,7:5 ).W półfinałach kat.+50 Cach Janusz wygrał z Marianem Moconiem z Radomia 7:6,6:1, a Kwiatek Ryszard  okazał się lepszy od Darka Żołny z Krosna i po wyrównanym – 3 godzinnym meczu wygrał 7:6,6:4.

Dopiero super tie-breaki  wyłoniły zwycięzców w kategoriach OPEN i +40,

Finaliści kategorii +40 Finaliści kat. OPEN

w których to Maciej Kwiatek ( AWF Wrocław ) zrewanżował się Konradowi Maciejewskiemu ( Politechnika Rzeszowska ) za niedawną porażkę w finale – i wygrał 6:3,1:6, 11:9.

Tak samo było w meczu w kat.+40, gdzie w finale spotkali się ci sami zawodnicy , co dwa tygodnie temu. Tym razem lepszym okazał się Juliusz Salik ( Tomaszów Lubelski ), zwyciężając 7:5,5:7 10:7 Józefa Płoszczycę ( Dębica ).

W finale kat.+50 Janusz Cach  z Jarosławia nadspodziewanie łatwo pokonał Ryszarda Kwiatka z Rzeszowa 6:2,6:1.

Finaliści kat. +50

Pokonani będą mieli okazję do rewanżu we wrześniu tego roku, gdzie planujemy rozegrać Mistrzostwa Powiatu Strzyżowskiego w tenisie ziemnym.

Okazałe puchary ufundował Prezes Banku Spółdzielczego w Strzyżowie.

Tak potrzebną wodę źródlaną dla wszystkich zawodników dostarczył Wojciech Żurowski z Firmy Polonea, drobne upominki i nagrody, które losowali zawodnicy pochodziły od takich Firm jak: Winnica Maria Anna, Firma Reklamowa  Triton , Agencja Ochrony Securite Office, Siedlisko Janczar z Pstrągowej. Wszyscy zawodnicy podczas Players Party mogli skosztować wyrobów wędliniarskich z lokalnej masarni Pana Fiołka z Godowej oraz sałatek owocowych i warzywnych przygotowanych przez pracowników Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji – głównego organizatora turnieju.

Wszystkim sponsorom składamy podziękowania za pomoc w zorganizowaniu kolejnego udanego turnieju Amatorów i Seniorów w tenisie.