Gminny Dzień Dziecka 2017 – relacja

Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku!

Pierwszy dzień czerwca minął pod znakiem zabawy dla najmłodszych. Od samego rana na dzieci czekały atrakcje przygotowane przez Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, Dom Kultury „Sokół” i Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Strzyżów. Święto Dzieci rozpoczął korowód ,,przebierańców”, który w rytm wesołej muzyki przemaszerował z  Rynku miasta na plac DK „Sokół” oraz  Ogródku Jordanowskim,  gdzie czekały na wszystkich dmuchańce i zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i zamki do skakania. Wszystkie atrakcje oblegane były przez dzieci do późnego popołudnia. Do korowodu dołączyli również mieszkańcy, którzy nie byli przebrani, ale zaraz po przyjściu na plac DK „Sokół” mogli m.in. skorzystać z malowania twarzy przez ,,clownów-stylistów”, zrobić pamiątkowe zdjęcie w dowolnie wybranym przez siebie stroju w FOTO budce.

Program obchodów Dnia Dziecka objął swym zasięgiem wszystkie dzieci z terenu gminy, a pomysł, by wszyscy uczestnicy byli przebrani, był inspiracją do przeprowadzenia konkursu dla ,,przebierańców” w kilku kategoriach, za które jury w składzie: Mariusz Kawa, Dagmara Preisner, Anna Furtek, Aneta Paszek, przyznało symboliczne statuetki Oskarów głównych nagród w konkursach filmowych.

W Ogródku Jordanowskim  Kowboj – Szeryf wraz z gwiazdami filmów i seriali: Pocahontas, Pszczółka Maja i Pi Pi Langstrumpf zajmowali się organizacją konkursów sprawnościowych dla dzieci. Nie mógł za nimi nadążyć Pirat z Karaibów, uwieczniając wszystko na zdjęciach. Dużo emocji wśród dorosłych walczących ze swymi pociechami w zespole o miano ,,lepszego” golfisty ,,na osiedlu” wzbudził rodzinny turniej mini golfa. W międzyczasie, gdy Magik na scenie zabawiał uczestników konkursami, a inne z dzieci czekały na kolejny kurs Strzyżowskiej kolejki, na kortach rozgrywano pasjonujący turniej unihokeja dla dzieci szkół podstawowych, a na boisku do  siatkówki plażowej – rywalizowały pary o miano najlepszej wśród gimnazjalistów.

Oj, działo się, działo!!

Test wytrzymałości ,,przeszedł” nowy betonowy stół do gry w piłkarzyki i stół do gry w ping-ponga. Pszczółka Maja po wręczeniu pucharów dla najlepszych tenisistów stołowych ,,odleciała” na szachownicę, by pomóc liczyć punkty w konkursie darta. Marynarz czuwał nad hokeistami, którzy prezentowali wysoki poziom techniki – dlatego też grali w kaskach, a zabroniona gra wysokim kijem nie była już tak bardzo niebezpieczna. Wygrali ,,Janusze z Biedronki”. Indianka Pocahontas z Kowbojem Szeryfem  sprawnie liczyli celne rzuty do kosza zawodników, a niesforna Pi Pi prowadząca biuro niezadowolonego Klienta – nie odnotowała żadnej reklamacji. Wszystkich z problemami zdrowotnymi kierowała do Punktu Opieki Medycznej PASSIO.

Program obchodów Dnia Dziecka pod hasłem ,,Kolory świata bez używek – propagowanie aktywności ruchowej jako zdrowego trybu życia” nawiązywał do obowiązującego w całym kraju i obchodzonego w tym samym dniu Dnia bez Alkoholu. Specjalna Gminna Komisja ds. zwalczania używek również wywiązała się ze swej misji, i bez jej pomocy – nie byłoby  tak ….kolorowo.

Uroczystość uświetniały występy solistów Domu Kultury ,,Sokół” i tancerzy baletu. Pan Kazimierz Zimny – Radny Rady Miejskiej w Strzyżowie przygotował wspaniałe kiełbaski dla wszystkich uczestników dnia dziecka, w obsłudze imprezy pomagały Panie z Centrum Integracji Społecznej w Strzyżowie.

W imieniu organizatorów Gminnego Dnia Dziecka dziękuję wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie i sprawną obsługę imprezy, za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu korowodu przebierańców ulicami naszego miasta oraz sprawnej realizacji rozgrywek sportowych w tym: Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżowie, Powiatowej Policji w Strzyżowie, Firmie MIDAS, Panu Mateuszowi Górnickiemu, Grzegorzowi Adamczykowi, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wiśniowej oraz pracownikom Domu Kultury „Sokół”, Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji, a także Biblioteki Publicznej w Strzyżowie. Podziękowania kieruję również do firmy sklep-zabawki.pl za ufundowanie kolorowych nagród dla uczestników konkursów i zabaw.

                                                                                               Do zobaczenia za rok!

                                                                                                   Wioletta Drozd
Przewodnicząca Rady Miejskiej
w Strzyżowie