Ferie Zimowe 2017 – Relacja

FERIE NA SPORTOWO

Zakończył się czas ferii zimowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W dniach od 16 do 27 stycznia br odbyły się dwa pięciodniowe turnusy na zasadzie półkolonii sportowej. Zajęcia zorganizowane w tym czasie przez Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji wspólnie ze Stowarzyszeniem Sport- Partner  miały nie tylko sprawić, że dzieci aktywnie spędziły czas wolny od nauki, ale i nabyły podstawowe umiejętności jazdy na nartach biegowych, świetnie bawiły się na sztucznym lodowisku, a na zakończenie sportowego dnia odwiedziły nasz Park Wodny.

DSC_0579

Po zjedzeniu obiadu czekały na swych rodziców, którym przekazywały wrażenia z całego dnia.

DSC_0408

Tak ciekawe zajęcia mogły odbyć się dzięki pozyskanym przez Stowarzyszenie RKS Sport- Partner środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu grupy szkolne miały okazje skorzystania i wzięcia udziału w zajęciach z  nauki  i doskonalenia poruszania się na nartach biegowych, zjazdowych i łyżwach. Warto zaznaczyć, że świetna organizacja  zajęć i pomoc ze strony wolontariuszy oraz osób wspierających działalność naszego Ośrodka Sportu pozwala na dalszy jego rozwój, a co najważniejsze daje radość najmłodszym uczestnikom wychowywanym w duchu aktywności sportowej, tak istotnej w rozwoju młodego i zdrowego  pokolenia.

DSC_0330

Oprócz zaplanowanych zajęć sportowych, dzieci były w kinie, w Rzeszowie, odwiedziły Samorządowe Muzeum Ziemi Strzyżowskiej, jak również wzięły udział w kuligu zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Siedlisko Janczar.

DSC_0785

Do akcji „Bezpieczne ferie” przyłączyła się także Strzyżowska Policja, realizując swoje założenia w akcji „ Stok nie jest dla bałwanów”. Dzięki tej akcji dzieci zaznajomiły się z zasadami przebywania na stoku narciarskim, jak i zachowania się  poza nim. Niepubliczne Przedszkole Sióstr Serafitek włączyło się natomiast do naszego autorskiego programu „Odważne ferie”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzieci 5-cio  i 6-ci letnie dały najlepszy przykład, że można – tylko trzeba chcieć!

Pomimo, iż ferie dobiegły końca, to zajęcia na sportowo trwają dalej. Program nauki i doskonalenia jazdy na nartach zjazdowych realizowany będzie do dnia 5.03.2017 roku. Kolejne wyjazdy sobotnio – niedzielne do wybranych ośrodków narciarskich województwa podkarpackiego służą zarówno poznaniu reguł i zachowań  w różnych warunkach jak i są promocją tych miejsc, w których realizowany jest projekt.

Objęliśmy opieką do tej pory ponad 60 dzieciaków, z Gmin Strzyżów, Lubenia, Rzeszów, a w planach czekają nas  jeszcze wyjazdy do Gogołowa (4/5.02), Chyrowej (11/12.02), Karlikowa (18/19.02) i Ustrzyk Dln.(25/26.02). Podsumowanie zaplanowane jest w pierwszy weekend marca. Odbędą się wówczas zawody narciarskie, które potwierdzą nabyte umiejętności w rywalizacji sportowej. Patronat medialny nad imprezami objęło Radio Rzeszów, i ono też przekaże relację z zawodów. Na kolejne tak aktywne zimowe zajęcia zapraszamy z rok.

Oby tylko nie zabrakło śniegu !!!

Ryszard Kwiatek
Dyrektor CSTiR

GALERIA 2 TYDZIEŃ

GALERIA 2 TYDZIEŃ

WYNIKI ANKIETY O PÓŁKOLONII

100% opinii pozytywnych związanych z atrakcyjnością zajęć jak i zadowolenia z pracy instruktorów, dzięki którym dzieci nauczyły się jeździć na nartach biegowych i łyżwach.

Uwagi do zajęć:
„Tak trzymać”
„Wszystko na +++”
„Więcej zajęć na nartach zjazdowych”
„Prośba o powiększenie liczby dzieci na turnusie”