Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich 2015 w Strzyżowie

Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich 2015 w Strzyżowie

I Strzyżowski Bieg Nocny

Piątek 29 maja o godzinie 21.00 ponad 120 uczestników stanęło na starcie I Strzyżowskiego Biegu Nocnego. Do pokonania była trasa na 3 dystansach: 1, 3 i 5 km przygotowana dla tych, którzy dopiero zaczynają biegać i tych co biegają od miesięcy. Tradycyjnie każdy uczestnik Biegu otrzymał pamiątkowy numer startowy.

Po ukończeniu biegu medal, a najlepsi w poszczególnych dystansach otrzymali pamiątkowe puchary. Emocji nie brakowało  od startu do mety.  Trasa była dość trudna  (start Rynek, ul Sanocka, Mała Obwodnica, ul. Szopena – i tu niespodzianka po obu stronach ulicy zostały rozstawione pochodnie,  następnie podbieg ul. Przekopną i meta na Rynku). Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu za udział, wytrwałość.

Dzień Dziecka na sportowo

W dniu 30.05.2015 r. w krytej pływalni odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa „Zawody pływackie z okazji dnia dziecka”, która skierowana była do dzieci przedszkoli oraz szkół podstawowych. Zawody zostały zorganizowane przez Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Na Start. Wśród 107 uczestników znalazły się również dzieci, które pierwszy raz były na basenie. Celem imprezy było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, popularyzacja pływania wśród dzieci, spędzenie czasu wolnego w sposób zorganizowany oraz rozwijane nawyku „aktywnego wypoczynku” a także sportowej rywalizacji w duchu fair play. Zawodnicy młodsi  walczyli na dystansie 25 m a starsi mogli spróbować swoich sił na dystansie 50 m w następujących konkurencjach: styl grzbietowy, klasyczny, dowolny i motylkowy. Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami, każdy otrzymał pamiątkowy medal, wśród wszystkich uczestników losowano nagrody rzeczowe – ufundowane przez lokalnych sponsorów (F.H.U. WOJAN, reklamy kreatywne KreActive, POL-LAS, Apteka Różana, PBS Bank, AdMultimedia, Auto-Spektrum, Zabawki dla Dziecka, restauracja moHito, Zakład Masarsko-Wędliniarski Czesław Fiołek, Neo-Punkt Strzyżów . Po zawodach wspólne grillowanie, kolorowe malowanie twarzy i wspaniała zabawa na zjeżdżalni. Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom, darczyńcom i sponsorom za życzliwość pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów pływackich dla naszych najmłodszych.