Bieg Wilczym Tropem 2017 – relacja i galeria

BIEG TROPEM WILCZYM  2017

Po raz trzeci Strzyżów uczestniczył w ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie patriotyczno – sportowe odbyło się 26 lutego 2017 r. Start biegu odbył się w Rynku o godz. 12.00 – meta u wylotu tunelu schronowego od Żarnowej. Bieg „Wilczym Tropem” miał na celu popularyzację wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy walczących z komunizmem. Żołnierzy walczących o demokrację, ale także popularyzację biegania i zdrowego trybu życia. W biegu udział wzięło 120 zawodników z województwa podkarpackiego w wieku od 16 lat do …. lat. Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali z rąk Burmistrza Strzyżowa pamiątkowe puchary.

Na podium stanęli wśród mężczyzn po raz kolejny na 1 i 3:

  1. Jaźwiecki Stanisław – Krosno
  2. Szul Rafał – Lubenia
  3. Rokosz Józef – Dębica

_IGP5790

a wśród kobiet:

  1. Lutak Agnieszka – Strzyżów
  2. Ozga Anna – Mogielnica
  3. Głód Aleksandra – Krosno

_IGP5776

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Wyniki nie były najważniejsze. Liczył się udział i chęć udziału w kolejnej rekreacyjnej imprezie zorganizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Gminę Strzyżów przy współpracy Centrum Sportu, Muzeum Samorządowym, DK Sokół w Strzyżowie w Strzyżowie.

IMGP5058

W imieniu organizatorów dziękuje instytucjom, oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy sportowo- patriotycznej. Do zobaczenia za rok.

                                                                                                            Wioletta Drozd

GALERIA Z BIEGU TROPEM WILCZYM 2017 W STRZYŻOWIE

Fot Krzysztof Szaro

LINK DO MATERIAŁU FILMOWEGO!!