BIEG TROPEM WILCZYM 2016 – relacja oraz galeria

Po raz drugi Strzyżów uczestniczył w ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Wydarzenie patriotyczno–sportowe  odbyło się 28 lutego 2016 r. Start  biegu odbył się w Rynku o godz. 12.00 – meta u wylotu tunelu schronowego od Żarnowej. Bieg „Wilczym Tropem” miał na celu popularyzację wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy walczących z komunizmem. Żołnierzy walczących o demokrację, ale także popularyzację biegania i zdrowego trybu życia. W biegu udział wzięło 145 zawodników z województwa podkarpackiego w wieku od 16 lat do ….  lat.  Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali z rąk Burmistrza Strzyżowa pamiątkowe puchary.

Na podium stanęli wśród mężczyzn:

  1. Jaźwiecki Stanisław – Krosno
  2. Guzik Radosław – Dębica
  3. Rokosz Józef – Dębica

a wśród kobiet:

  1. Gwizdak Justyna – Rzeszów
  2. Lutak Agnieszka – Strzyżów
  3. Pograniczna Joanna – Krosno

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Wyniki nie były najważniejsze. Liczył się udział w kolejnej rekreacyjnej imprezie zorganizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja oraz  Gminę Strzyżów  przy współpracy Centrum Sportu, Muzeum Samorządowym oraz  DK Sokół  w Strzyżowie.

W imieniu organizatorów dziękuje instytucjom, oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy sportowo- patriotycznej.  Zapraszam do obejrzenia galerii oraz filmiku. Do zobaczenia za rok.

Wioletta Drozd

Galeria zdjęć Dagmary Midury : TUTAJ!!

Galeria zdjęć Wioletty Drozd:

Część 1

Część 2