Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego DEBLE 2018 – relacja i galeria!!

Turniej Tenisa Ziemnego DEBLE 2018

W sobotę 28 lipca br. na 3 kortach tenisowych Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji rozegrano turniej tenisa ziemnego DEBLE 2018.

W zmaganiach udział wzięło dziesięć par:
120PLUS
Arek/Michał
Gumik/Emil
JM73
Kubot/Melo
Leszcze
Leszcze 2
Old Boys
Powrót Jedi
Sz-Sz

W związku z nietypowa liczbą drużyn konieczne było przeprowadzenie 2 meczów kwalifikacyjnych, w których o tytuł „najlepszych Leszczy turnieju” walczyły pary Leszcze i Leszcze 2 oraz Arek/Michał z Old Boys. Leszcze 2 oraz Old Boys okazali się mocniejsi i awansowali do ¼ finału. Dla przegranych turniej się jeszcze nie zakończył, dostali dodatkową szansę na udział w turnieju pocieszenia. W przerwie między pojedynkami zawodnicy mogli zaspokoić pragnienie zimnym arbuzem oraz posilić kiełbaską z grilla.

Przez turniej główny szły jak burza pary Leszcze 2 oraz Gumik/Emil, które to spotkały się w finale. Po bardzo zaciętym pojedynku gdzie szala zwycięstwa przechylała się raz w jedna, raz drugą stronę, a do tego w morderczym upale zwyciężyły Leszcze 2, zostając najlepszą parą Turnieju DEBLE 2018. W pojedynku o 3 miejsce lepszą okazała się  para JM73, duet Powrót Jedi musiał zadowolić się 4 miejscem.

W Turnieju pocieszenia niekwestionowanymi zwycięzcami została para 120PLUS, której to średnia wieku była największa spośród wszystkich par turnieju. W finale pokonali parę  Arek/Michał, która dzielnie walczyła, ale w końcowym rozrachunku musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodników. Po pokonaniu Leszczy, 3 miejsce wpadło w ręce duetowi Old Boys.

Uczestnicy turnieju po całym dniu zmagań, walki z upałem i przeciwnikami otrzymali dyplomy. Najlepsze pary turnieju głównego i pocieszenia otrzymały drobne upominki oraz puchary.

Gratuluje zwycięzcom, wszystkim pozostałym parom gratuluję  podjęcia walki. Dziękuję wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę, nie schodzące uśmiechy z twarzy mimo bardzo dużego wysiłku. Dziękuję pracownikom Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za pomoc w przygotowaniach do turnieju i jego obsłudze.

Zapraszam za rok, mam nadzieje, że w liczniejszym gronie!

Krzysztof Szaro
p.o. Dyrektor CSTiR