9 lipca 2017 – Nowy, kolorowy plac zabaw w Ogródku Jordanowskim.

W miejsce starych już zużytych zestawów zabawowych zostały zamontowane nowe piękne i kolorowe urządzenia, wykonane z najwyższej jakości produktów. Nowe, atrakcyjne bujaki, zjeżdżalnie, piaskownice, huśtawki, zestawy integracyjne i zamki na piasku oraz, co istotne – piękna altana z zestawem mebli ogrodowych dla rodziców i opiekunów – to efekt  prac modernizacyjnych, które  rozpoczęliśmy już w tym roku. Dzięki wykorzystaniu używanych do tej pory bezpiecznych nawierzchni pod nowymi urządzeniami oraz pracy wolontariuszy – koszt inwestycji wyniósł tylko 125 tys. zł.

Już w dzień otwarcia placu zabaw było widać, że dzieciom przypadł on do gustu. Kolorowe i różnorodne urządzenia sprawiały młodym użytkownikom wiele radości. Miejmy nadzieję, iż różnorodność atrakcji sprawi, że nasi najmłodsi mieszkańcy będą czuli się dobrze na świeżym powietrzu i tu właśnie atrakcyjnie spędzą czas wolny dobrze się bawiąc.

DSC_0238

Altana, w której można się schować przed słońcem sprawi, iż w końcu będzie można przebywać na placu zabaw – bezpiecznie. My ze swej strony życzymy jak najwięcej dni ze słońcem, aby nowy plac zabaw był zawsze pełen dzieci. Życzymy, aby to miejsce sprawiało jak najwięcej radości najmłodszym i prowadziło do wspólnej integracji również z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Proszę abyśmy wszyscy wspólnie dbali o nowy plac zabaw, a w szczególności o jego czystość.

DSC_0276

Teren Ogródka Jordanowskiego to nie tylko plac zabaw zaspokajający potrzeby dzieci w wieku 3-12 lat (urządzenia do zabawy), ale również zamontowany stół do tenisa stołowego, stół do gry w ,,piłkarzyki”, plac do gry w szachy, czy warcaby oraz plenerowa siłownia. W wyniku tak dobranej oferty rekreacyjnej skierowanej nie tylko do dzieci, ale również młodzieży i  dorosłych – teren ten jest miejscem, w którym można aktywnie spędzić wolny czas.  Czynimy starania, by jeszcze w tym roku uruchomić bulodrom(tor do gry w bulle). Założeniem planów modernizacyjnych Ogródka jest aktywny wypoczynek wszystkich grup społecznych i wiekowych naszej lokalnej społeczności. Chcemy, aby Ogródek Jordanowski stał się miejscem wspólnych spotkań i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

DSC_0218

Nowy plac zabaw oraz nowe atrakcje w Ogródku Jordanowskim niewątpliwie wzbogacają atrakcyjność miejscowości pod względem walorów turystycznych, rekreacyjnych, a przede wszystkim spełniają marzenia mieszkańców Strzyżowa.

W planach mamy przecież budowę parku gimnastycznego z elementami do ćwiczeń siłowych dla starszej młodzieży i dorosłych oraz boiska wielofunkcyjnego do gry w mini piłkę nożną, streetball i unihokej.

Chcąc poznać Państwa opinie na temat funkcjonowania Ogródka Jordanowskiego będziemy prosić o wypełnienie przygotowanej przez nas ankiety.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia prac modernizacyjnych placu zabaw dla dzieci.

Wszystkich chętnych, chcących aktywnie spędzić wolny czas serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku na świeżym powietrzu.

 Zespół Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie