10 lat CSTiR w Strzyżowie

10 lat Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie

Rodzinny Piknik Sportowo-Rekreacyjny z okazji 10 lecia działalności Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, który odbył się w ostatnią niedzielę września zgromadził ponad 200 uczestników, którzy aktywnie bawili się rozgrywając różne turnieje i biorąc udział w ciekawych konkursach. Rywalizowano także w dwóch dyscyplinach sportowych tj. siatkówce plażowej i tenisie ziemnym. Turniej siatkówki plażowej dla 8 zespołów rozegrano wg ,,systemu brazylijskiego”. Bardzo wysoki poziom sportowy prezentowali siatkarze i siatkarki uczestniczący w turnieju. Zwycięska para w składzie Wojciech Rusin / Kamil Warzocha z Sędziszowa Młp. w finale pokonała parę Mikołaj Surowiecki/ Jacek Libucha ze Strzyżowa 2:0 (15:10, 15:9). Trzecie miejsce przypadło parze Urszula Kijak / Grzegorz Czajor z Rzeszowa, którzy pokonali po zaciętym meczu 2:1 (15:12, 14:16, 15:12) parę ze Strzyżowa Rafał Modliszeski / Grzegorz Kawa

siatka

Równolegle na kortach toczyły się gry tenisowe w parach mieszanych, tzw. mikstach.
Rywalizację rozegrano wg systemu ,,każdy z każdym”. Podczas gier panowała ,,przyjacielska atmosfera”, w drużynach zmieniano swoich partnerów i partnerki i po 4 godzinach gier wyłoniono zwycięzców. Okazali się nimi wszyscy biorący udział w turnieju tenisa ziemnego.
Rozegrano również mecz deblowy w kategorii „Partnerzy do miksta”. W tym zaciętym pojedynku, stojącym na bardzo wysokim poziomie lepszą okazała się para Mariusz Kumor/ Tomasz Matłosz, która pokonał 2:0 (6:3, 7:5) parę Zbyszek Skwierz/Marian Pietrzyk.

tenis

Od godziny 14 przy pięknej pogodzie rywalizację przy nowym stole rozpoczęli tenisiści stołowi.
Turniej ping- ponga toczył się w dwóch kategoriach : ,,juniorów młodszych” – dzieci i dorastająca młodzież oraz ,,juniorów starszych” – zawodnicy nie przekraczający 100 lat.
Turniej odbył się w „systemie pucharowym” i do finału wśród dzieci dotarli – Kamil Jarosz i Patryk Godek. Po zaciętym meczu 2:1 zwyciężył ten drugi. Jego brat Jarek zdobył 3 miejsce. W kategorii starszej zwycięzcą okazał się Radek Pokrywka, który 2:0 pokonał Pawła Irzyka. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Opoń.

ping-pong

Kolejnym konkursem, który zgromadził najwięcej, bo aż 32 uczestników strzelano „futbolówką” do bramki celnościowej. Dwa celne strzały na pięć wykonywanych wystarczyły, że z pamiątkowego pucharu za zwycięstwo cieszył się Szymon Podsiadło.

bramka-celnosciowa

Prawie kolejnych 30 zawodników rywalizowało w konkursie „rzutów do kosza”.
Do finału dotarli Radek Pokrywka oraz Szymon Podsiadło, którzy w eliminacjach trafili najwięcej razy do kosza. Zwycięzce wyłoniła dopiero dodatkowa seria rzutów „za 3 pkt.” i w niej lepszym okazał się Radek, który zdobył kolejny pamiątkowy puchar.

rzut-3-pktRodzinne i nie tylko, pojedynki w meczach MEGA – PIŁKARZY były nie lada atrakcją dla zgłoszonych drużyn. Wiele zabawnych sytuacji i ekwilibrystycznych zagrań budziło śmiech zgromadzonych wokół boiska – kibiców. W mini – turnieju wygrał zespół „W pogoni za chlebem”, który w finale pokonał zespół „Parasoli” 3:1.

megafutbol2 megafutbol

W ciągu tych ośmiu aktywnie spędzonych godzin, najmłodsze dzieci mogły jeszcze ,,poszaleć” na naszej dużej zjeżdżalni, rozegrano także pojedynki szachów i warcabów plenerowych, ale największą atrakcję stanowiła specjalnie sprowadzona na ten dzień FOTO-BUDKA.
Przygotowane rekwizyty, które dowolnie można było dobierać do zdjęć będą na pewno pamiątką przypominającą kolejny „fajny dzień” spędzony w Ogródku Jordanowskim.

fotobudka
Wiele emocji – jak zawsze – towarzyszyło tradycyjnie już, w ramach imprez organizowanych przez Ośrodek Sportu w Strzyżowie – losowanie upominków i nagród ufundowanych przez sponsorów wydarzenia. Dzięki Firmom – przedstawicielom lokalnego biznesu mogliśmy sprawić dodatkową radość uczestnikom niedzielnych zmagań.
Tym samym składam podziękowania Firmom: Sieci delikatesów ZIELONY KOSZYK, Restauracji „BELLA ROSSA”, Firmie „zabawki.pl” z Niebylca, Przedsiębiorstwu remontowo – budowlanemu REMBUD, strzyżowskiej ROKSANIE, oraz Firmie Komputerowej TRITON.

spons

Polskie Radio Rzeszów, które objęło patronat medialny na imprezą również zostało uhonorowane statuetką za wzorowe przeprowadzenie konkursów i obsługę konferansjerską wydarzenia.

radio

Imprezę zorganizowało Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie korzystając ze wsparcia finansowego z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dziękuje również sędziom, Panu Mateuszowi Górnickiemu i Łukaszowi Ziobro za pomoc przy siatkówce plażowej oraz pracownikom CSTiR, którzy służyli pomocą przy realizacji przedsięwzięcia, które uświetniło obchody Dni Św. Michała – patrona miasta Strzyżowa.

Ryszard Kwiatek
Dyrektor Centrum Sportu