tlo_gora

Program Sportowej Półkolonii – Lipiec 2014

PROGRAM PÓŁKOLONII OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

  TALENTIADA  DAY

KORTY TENISOWE LUB HALA SPORTOWA – zajęcia od 9.00 rano do 14.00

Talentiada – to program współzawodnictwa dzieci, który przez odpowiedni dobór konkurencji kształtuje zarówno zdolności motoryczne oraz techniczno – taktyczne młodych zawodników niezbędnych przy grze w tenisa. Zachęcamy w ten sposób to ogólnego przygotowania dzieci , unikając w ten sposób wczesnej specjalizacji.

W trakcie zajęć przewidziano próbę szybkości – bieg na 20 m, test zbierania piłek i bieg wahadłowy, będący jednocześnie próbą zwinności i techniki pracy nóg, rzuty piłeczką tenisową , będąca próbą szybkości kończyny górnej. Wydolność tlenową określimy poprzez pomiar dystansu pokonanego w biegu przez 6 min.

Gry zespołowe będące w programie dnia – to unihokej,mini piłka ręczna, mini piłka nożna oraz gry paratenisowe. Dzień zakończymy pobytem w Parku Wodnym.

Obiad 14.30

 

MINI TRIATHLON

BASEN + ZIELONY PLAC PRZED BASENEM – zajęcia od 9.00 rano do 14.00

Triathlon – to konkurencja polegająca na umiejętności pływania, jazdy na rowerze i biegu.

W zależności od wieku – uczestnicy będą rywalizować na dystansach  Dzieci 6-10 lat przepłyną    25 m, przejadą na rowerze 1500 m i przebiegną 400 m. Dzieci starsze 11-15 lat pokonają nieco dłuższe dystanse. 

Obiad 14.30

 

RAJD ROWEROWY 

Trasa rajdu dostosowana będzie do wieku i umiejętności uczestników. Dzieci będą miały możliwość jazdy po duktach leśnych, ścieżkach asfaltowych  i mało ruchliwych drogach publicznych. Rajd rowerowy zakończy się testem umiejętności pokonywania zarówno wzniesień jak i zjazdów. Rajd zakończymy wspólną biesiadą przy grillu.

 WARSZTATY EDUKACYJNE 

 SIEDLISKO JANCZAR 

Gospodarzem kolejnego dnia będzie oddalony o 10 km od Strzyżowa Ośrodek Janczar, w którym to dzieci zapoznają się z jazdą na koniach, same upieką chleb i skorzystają z atrakcji rekreacyjnych tj. otwartego basenu i boisk do gier zespołowych. Cały dzień zakończą ogniskiem z daniami regionalnymi.

 

GRY PLENEROWE + BASEN

OGRÓDEK JORDANOWSKI + PARK WODNY

W tym dniu odbędą się zajęcia w Ogródku Jordanowskim. Dzieci będą miały okazję pograć ze sobą w szachy i warcaby plenerowe. Na kortach będziemy grać w koszykówkę uliczną lub  mini piłkę nożną oraz poznamy podstawy techniki gry w tenisa ziemnego. Dzień zakończymy wizytą w Parku Wodnym.

Obiad 14.30

Skip to content
.